Az ilyen típusú embereket egymás közt gyakran csak úgy jellemezzük: ő egy igazán mérgező személy. De vajon hogyan kezeljük a pszichopata, nárcisztikus és egyéb mérgező személyiségű embertársainkat, akár a párkapcsolatban, a családban vagy a munkahelyen vagyunk kénytelenek együttélni velük?
Jason Mackenzie “Kézikönyv a mérgező emberekhez” című kötete már csak azért is izgalmas, mert egyidejűleg a szerző két, egymást kiegészítő művét tárja az olvasók elé: tartalmazza a „Pszichopata-mentesen” és az „Újra teljesen” című könyvek anyagát is.
A szerző maga is többezer bántalmazás-túlélővel dolgozott szerte a világon, így óriási mennyiségű tapasztalatot gyűjtött össze. Nem csupán ezt adja át az olvasónak ebben a két kötetben: abban is segít, hogy megértsük a bántalmazott személyt, felismerjük az ilyen kapcsolatot és megtaljunk kilépni belőle.
A “Kézikönyv a mérgező emberekhez” eszköztárat ad az olvasó kezébe ahhoz, hogy felvegye a kesztyűt az ilyen emberekkel szemben, sőt, szorongásmentesen kerüljön még a legmérgezőbb helyzetekből is. A legfontosabb, amit a szerző az olvasónak ígér, hogy „soha többé nem kell bábunak lenned egy pszichopata elmejátékában!”
A könyvhöz nem más, mint a nagy hírű pszichiáter, a nárcizmus hazai szakértője, Dr. Bánki György írt tanulságos előszót. Bánki szerint a könyv szerzője nem akar megúszni semmit, vállalja azt is, ha nem népszerű dolgokat közöl.